Urząd Gminy Bodzechów został najbardziej przyjaznym urzędem w głosowaniu mieszkańców

Wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn i pracownicy Urzędu Gminy podczas odbierania wyróżnienia. Fot. Stowarzyszenie Erwin.

Urząd Gminy Bodzechów okazał się – w głosowaniu mieszkańców – najbardziej przyjaznym urzędem na terenie powiatów ostrowieckiego i opatowskiego. Takie są wyniki plebiscytu ogłoszonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Postępu Demokracji Erwin w Ostrowcu, które realizowało projekt Vademecum Aktywności Obywatelskiej.

Każdy urząd na terenie dwóch powiatów mógł być zgłoszony przez mieszkańców, a głosowanie za pośrednictwem specjalnego formularza internetowego trwało do 15 sierpnia. W listopadzie odbyło się uroczyste podsumowanie.

– Ku uciesze mojej i moich współpracowników dostaliśmy ponad 4 tysiące głosów, czyli około 55 procent wszystkich oddanych głosów – komentuje Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. – Mówiłem, że jestem mile zaskoczony, ale do końca to chyba nie. Zaskoczony jestem aktywnością głosujących. Natomiast sposób funkcjonowania urzędu, podejście do interesantów jest na wysokim poziomie.

Bodzechowski urząd, na który oddano dokładnie 4143 głosów, jest jednym z najmniejszych, pracuje tam około 35 osób.

– Zadedykowałem tę nagrodę moim współpracownikom, bo jest to ich zasługa. Chcę dodać, że nasz urząd realizuje wiele zadań, także tych które nie są obowiązkowe, jak na przykład pomoc w zakładaniu profilu zaufanego. Z naszych usług korzysta też wiele osób spoza gminy Bodzechów, bo są takie sprawy, które można załatwić w każdym urzędzie. Na przykład w tamtym roku, jeśli chodzi o rejestrację działalności gospodarczej to 40 procent wszystkich spraw mieliśmy spoza naszej gminy – mówi Jerzy Murzyn. – Dziękuję więc za to wyróżnienie i zapewniam, że motywuje nas ono do jeszcze lepszej pracy.

Miejsce drugie zajęło Starostwo Powiatowe w Ostrowcu w wynikiem 2765 głosów, a trzecie Urząd Gminy Sadowie z wynikiem 436 głosów.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia