Ola i Rafał jadą na Mistrzostwa Świata w Triathlonie

Reprezentanci Polski – Ola i Rafał Korulczykowie z Bałtowa wystartują w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Triathlonie, które rozegrane zostaną w Abu Dhabi.

Ola kwalifikację zdobyła w Rzeszowie na początku czerwca tego roku na Mistrzostwach Polski gdzie była druga w swojej kategorii wiekowej. W lipcu miała wypadek na rowerze, przeszła operację obojczyka, długo się rehabilitowała i od września mocno trenuje pod okiem swojego trenera. Stratuje w triathlonie – pływanie 1,5 km, rower 40 km, bieganie 10 km.

Rafał wygrał Mistrzostwa Polski w aquabike we wrześniu w Malborku, na dystansie długim (3,8 km pływania i 180 km roweru) i został mistrzem Polski. Będzie startował w nowej dyscyplinie aquabike czyli tylko pływanie i rower. Na Mistrzostwach świata będzie startował na dystansie standard – 1,5 km pływania i 40 km roweru. Jak podkreśla dużą role w pasji, którą dzieli z żoną jest udział znajomych i przyjaciół.

Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi odbędą się w dniach 23-26 listopada. Zawody odbywają się pod Światową Unią Triathlonu.