Nowe autobusy MAN pojawią się na ulicach już po weekendzie. Też będą pomarańczowo – czarne

Fot. Anna Śledzińska

Dziewięć nowych autobusów MAN z silnikiem diesla, które kupiło miasto w ramach projektu „Ekologiczny transport miejski”, wyjedzie na ostrowieckie ulice po weekendzie.

Są już zarejestrowane i gotowe do jazdy.

– Jeszcze na początku przyszłego tygodnia chcemy wykleić je w barwy firmowe i myślę, że we wtorek lub środę już będą kursowały – informuje Jarosław Kateusz, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Przypomnijmy, że od początku listopada przewoźnik wprowadził sześć nowych hybrydowych autobusów Solaris. Jak mówi Jarosław Kateusz pojazdy są naszpikowane elektroniką, której używania pracownicy muszą się nauczyć.

– Po pierwsze bardzo się podobają mieszkańcom. Nasi kierowcy również są zadowoleni, bo komfort pracy znacznie się poprawił. Oczywiście te autobusy mają niemal wszystko elektroniczne, są jeszcze niewielkie problemy, bo trzeba nauczyć się dokładnych sekwencji ich używania. Jeśli występują usterki, to serwis Solarisa jest cały czas dostępny i w ciągu 48 godzin są usuwane. Nie ma jednak żadnych poważnych problemów – wyjaśnia prezes.

Do końca tego roku do Ostrowca trafić ma kolejna partia nowych autobusów, tym razem elektrycznych.

/sla/

Ważne wydarzenia