Radni gminy Bodzechów uchwalili nowe stawki za wywóz śmieci od stycznia przyszłego roku

Radni gminy Bodzechów przyjęli na dzisiejszej sesji uchwałę określającą stawkę za wywóz śmieci od stycznia przyszłego roku. Będzie drożej, ale gmina dopłaci do zadania.

Przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów w kolejnych trzech latach samorząd rozstrzygnął pod koniec września. Postępowanie wygrał Remondis, który zaoferował, że wykona usługę za 9 milionów 627 tysięcy, czyli za kwotę mniejszą o prawie 2 miliony 150 tysięcy niż firma Fart, która także stanęła do przetargu.

– Nie jest możliwe pozostawienie mieszkańcom dotychczasowej opłaty, czyli kwoty 16,50 złotych za osobę w gospodarstwie domowym. Żeby system się zbilansował po przetargu, tę cenę powinniśmy podnieść do 26 złotych od osoby, ale zdajemy sobie sprawę, jak trudne byłoby to do udźwignięcia dla mieszkańców – mówiła na dzisiejszej sesji Małgorzata Wiatr z wydziału finansów urzędu gminy Bodzechów.
W ciągu jednego roku – a umowa z firma Remondis została zawarta na trzy lata – gmina Bodzechów dopłaci do wywozu odpadów od mieszkańców blisko 780 tysięcy złotych. Radni jednomyślnie przyjęli projekt uchwały.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia