Nowe pomarańczowo- czarne autobusy już obsługują trasy w Ostrowcu

Fot. Anna Śledzińska

Sześć fabrycznie nowych autobusów w pomarańczowo – czarnych barwach wyjechało dzisiaj na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego.

Są to pojazdy hybrydowe firmy Solaris, kupione dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w ramach programu „Ekologiczny transport miejski”.

– Mam nadzieję, że zmianę jakościową dostrzegą nasi mieszkańcy, ale przede wszystkim pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej- mówi Jarosław Górczyński, prey6zdent Ostrowca. – Na terenie bazy stoi też i czeka na rejestrację dziewięć kolejnych autobusów MAN z silnikiem diesla. Na koniec stycznia 2023 roku nasi mieszkańcy powinni cieszyć się z kolejnych autobusów, tym razem elektrycznych.

W środę, 26 października pierwsi pasażerowie autobusów, które wyjechały na trasy, byli pozytywnie zaskoczeni, szczególnie że witał ich w drzwiach prezydent miasta oraz prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Jarosław Kateusz.

Nową jakość powitali też pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

– Jeździ się dobrze, to zupełnie nowa jakość. Jest więcej elektroniki, ale wszystko obsługuje się bardzo sprawnie- mówi kierowca Marek Szczepanik.

Na realizację całego projektu miasto pozyskało dofinansowanie unijne w wysokości ponad 17 milionów złotych. Jego wartość to ponad 32 miliony złotych, za które między innymi wybudowano też nową bazę przy ulicy Samsonowicza, nowe wiaty przystankowe, a także nowoczesny system obsługi komunikacji miejskiej.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia