Zakończyło się postępowanie w sprawie radnego Mateusza C. Wyrok zapadnie w listopadzie

3 listopada zapadnie wyrok w sprawie Mateusza C., radnego miejskiego, którego prokuratura oskarża o znieważenie policjantów wezwanych na interwencję do jego domu. Mateusz C. przyznał się do winy.

– Prokuratur wniósł o uznanie winy oskarżonego oraz wymierzenie mu kary grzywny w rozmiarze 200 stawek dziennych przy przyjęciu jednej stawki na kwotę 20 złotych oraz zasądzenie od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonych nawiązek po 1 tysiąc złotych. Obrona z kolei wniosła o warunkowe umorzenie postępowania i nieobciążanie oskarżonego nawiązkami – mówi sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.
Sprawa w Sądzie Rejonowym w Ostrowcu procedowana była od nowa, po tym, jak od wyroku warunkowego umorzenia sprawy przeciwko Mateuszowi C. odwołała się prokuratura.
Do samej interwencji policji w domu radnego doszło w styczniu ubiegłego roku. Mundurowych wezwała podczas awantury domowej córka. To wtedy Mateusz C. ubliżał policjantom, a jednego z nich kopnął.
Mateusz C. przyznał się do winy, a sąd, badając sprawę na nowo, miał w szczególności zbadać rozmiar szkody i społeczną szkodliwość czynu.

/mag/

Ważne wydarzenia