Ogłoszono przetarg na termomodernizację Domu Kultury w Ćmielowie

Fot. Katarzyna Stan

Gmina Ćmielów ogłosiła już przetarg na termomodernizację budynku i modernizację pomieszczeń w Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza.

Stojący w centrum miasteczka budynek Domu Kultury nie przeszedł porządnego remontu od lat 80- tych ubiegłego wieku. Doczeka się go w ciągu kilku najbliższych miesięcy, choć na rozpoczęcie prac pewnie będzie trzeba poczekać do końca zimy.
– W ramach trzeciej edycji programu Polski Ład na tę inwestycję pozyskaliśmy 2 miliony 880 tysięcy złotych. Wartość całych prac szacujemy na około 3 miliony 200 tysięcy złotych – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Termomodernizacja obejmie kompleksowy remont i izolację ścian, wymianę sieci sanitarnej, remont pomieszczeń w środku, a także wymianę oświetlenia i montaż paneli fotowoltaicznych. Zniknie stary piec gazowy. Jak mówi Joanna Suska, teraz stoi zepsuty i nie ma chętnych do naprawienia go.

Zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu to obecnie jeden z najważniejszych celów samorządu. Chodzi jednak również o poprawę estetyki i przystosowanie go do obecnych czasów.
– Chcemy, aby warunki tam panujące sprzyjały i młodzieży i osobom dorosłym, które uczestniczą w wielu zajęciach. Budynek w centrum miasta zyska na wyglądzie i będzie się świetnie komponował z rewitalizacją Rynku – dodaje Joanna Suska.

Na oferty potencjalnych wykonawców gmina Ćmielów czeka do 2 listopada.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia