Amfiteatr w parku doczeka się zadaszenia, przy Armii Krajowej powstanie pumptrack

Miasto ogłosiło wczoraj postępowanie przetargowe na budowę zadaszenia amfiteatru w Parku Miejskim i torów typu pumptrack i skateplaza przy ulicy Armii Krajowej.

Nad istniejącą widownią amfiteatru na wysokości około 15 metrów rozciągnięte ma zostać zadaszenie membranowe o wymiarach 53×32 metry. Zamówienie obejmuje także roboty elektryczne, przebudowę chodników i ciągów pieszych, a także budowę torów typu pumptrack i skateplaza do jazdy na rowerze, rolkach, hulajnodze, czy deskorolce o długości ok. 580 metrów z oświetleniem, placami do wypoczynku, zagospodarowaniem zieleni przy ul. Armii Krajowej. Samorząd na oferty zainteresowanych firm czeka do 4 listopada, a same zadania miałyby zostać zrealizowane w ciągu 380 dni.

Na realizację inwestycji gmina otrzymała dotacje z drugiego rozdania Polskiego Ładu. Samorząd pozyskał w tej edycji dotacje na trzy zadania o łącznej wartości blisko 26 milionów złotych. – Kolejne postępowania, jakie wkrótce ogłosimy, będą dotyczyły przebudowy ulicy Sienkiewicza oraz bocznej od Kilińskiego, która połączy ulicę Kilińskiego z nowowybudowaną drogą od targowiska do ulicy Chrzanowskiego. W tym roku jeszcze ogłosimy przetarg na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – przypomina Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia