Mnóstwo czworonogów i jeszcze więcej ich miłośników na Wystawie Psów Rasowych w Bałtowie

Fot. Anna Śledzińska

Najpiękniejsze psy kilkudziesięciu ras z całego świata podziwiać można było w weekend w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

Po raz kolejny odbyła się tam Krajowa Wystawa Psów Rasowych.
W sobotę była prezentacja psów myśliwskich oraz szpiców i ras pochodnych, a także Klubowa Wystawa Psów Gończych oraz Klubowa Wystawa Ogarów Polskich.
Z kolei w niedzielę na ringach pojawiły się championy wielu ras.

Sylwia Trojecka z Radomia przyjechała do Bałtowa ze swoją 14- miesięczną suczką Cynthią- wyżłem niemieckim szorstkowłosym.
– W sobotę ukończyła młodzieżowy championat Polski, wygrywając w swojej rasie wszystko co mogła wygrać. W niedzielę została najlepszym juniorem i najlepszym dorosłym psem. To już jej siódmy championat – mówi Sylwia Trojecka. – Chętnie wracamy do Bałtowa, bo jest tu dużo miejsca, przestrzeni, jest fajna organizacja i super atmosfera.

Wielkie wrażenie nie tylko na sędziach, ale i osobach odwiedzających wystawę, zrobiły piękne i majestatyczne charty rosyjskie. Ich hodowlę o nazwie Insania Barsoi od 35 lat prowadzi pod Krakowem Małgorzata Spiradek.
– Zakochałam się bezgranicznie w tej carskiej rasie. Są to psy o pięknej budowie i wspaniałej sierści. Są kochane i bardzo przywiązane do swojego właściciela – mówi.
Przywiezione przez panią Małgorzatę do Bałtowa dwie suczki- Biełka i Katia, zdobyły wszystkie trofea w swojej klasie.

Wśród wystawiających psy znalazła się również Jagna Marczułajtis, była snowbordzistka, olimpijka, a obecnie posłanka Platformy Obywatelskiej. Przywiozła ze sobą dwie suczki- grzywacze chińskie. Jedna z nich znalazła się w finale
– Moja suczka Bessi podobała się sędzinie. To prawdziwie nagi, chiński grzywacz w ładnym umaszczeniu, bo jest brązowa z białym włosem – mówi Jagna Marczułajtis. – Wygląda efektownie na ringu.

Grzywacze chińskie, choć wyglądają osobliwie, są psami przyjaznymi i bardzo towarzyskimi.
– To niesamowita rasa, bardzo towarzyska. Psy towarzyszą mi cały czas, podążają za człowiekiem i chcą być blisko człowieka – dodaje.
Podczas dwudniowego wydarzenia w Bałtowie, poza pokazami nie zabrakło stoisk z psimi przysmakami, karmami, akcesoriami i środkami do pielęgnacji zwierząt.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia