Znamy zwycięzców „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty”

Za nami VI i zarazem ostatnia runda biegów z cyklu ’ MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na Raty”.

W minioną niedzielę biegacze rywalizowali na dystansie 10 i 5 km oraz w marszu nordic walking. Odbyły się również biegi dzieci na na dystansach od 100 do 1000 metrów.

– Każdy kto zaliczył półmaraton czy maraton na raty otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę funkcyjną. Dodam, że z roku na rok powiększa się liczba biegaczy biorących udział w naszej imprezie. Widać, że jest zapotrzebowanie na ruch i  na rywalizację -mówi Grzegorz Bażant, organizator wydarzenia.

Tegoroczna edycja biegów odbyła się już po raz dziesiąty. Na starcie biegu na 10 km spotkaliśmy byłego trenera KSZO, a obecnie szkoleniowca Świtu Ćmielów – Marcina Wróbla, który jeśli tylko może to rywalizuje w biegach na Gutwinie. – Dla mnie to super sprawa, że mogę tu pobiegać bo od czasu gdy zakończyłem karierę piłkarską staram  się utrzymać formę – mówił.

Maraton na raty najszybciej pokonał Sylwester Lepiarz, wśród kobiet triumfowała Dominika Łukasiewicz. Półmaraton na raty padł łupem Rafała Gontarczyka i ponownie Dominiki Łukasiewicz. Tytuł SUPERGUTWINERA I SUPERGUTWINERKI zdobyli Sylwester Lepiarz i Dominika Łukasiewicz. W marszu Nordic Walking najlepsi byli Remigiusz Woźniak i Blanka Flisek. Radio Ostrowiec sprawowało nad tym wydarzeniem patronat medialny.

/marsz/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia