Piknik dla Marka Łukasika na Gutwinie. Udało się zebrać siedem tysięcy złotych

’Postawmy Marka na nogi’ – pod takim hasłem podczas VI rundy MosirGutwinRun w minioną niedzielę odbył się piknik charytatywny, na którym wolontariusze zbierali środki na rehabilitację ostrowczanina – Marka Łukasika, który w wypadku złamał kręgosłup.

– Udało nam się zebrać kwotę 7 tys. złotych. Natomiast to nie jest kwota zadowalająca jeżeli chodzi o rehabilitację Marka.Czeka nas jeszcze dużo pracy więc już myślimy o nowym wydarzeniu. Chcę podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą akcję – mówi Marta Hapczyn, współorganizatorka pikniku.

Wszyscy, którzy otworzyli swoje serca mogli w tym dniu liczyć na moc atrakcji. Były występy artystyczne, kiermasz ciast czy zabawy dla najmłodszych.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego Marek doznał złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym ze stłuczeniem rdzenia kręgowego. Marek dołączył do grona podopiecznych Fundacji 'Bo w Nas jest Moc’ gdyż koszty dalszego leczenia i rehabilitacji przekroczyły możliwości finansowe jego rodziny.
Organizatorami pikniku było Stowarzyszenie 'Ostrobiec’ i grupa przyjaciół Marka, a Radio Ostrowiec objęło wydarzenie wsparciem medialnym.

/marsz/

 

Ważne wydarzenia