Ostatnia runda MOSiRGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty już w niedzielę

W niedzielę 9 października odbędzie się ostatnia – VI runda cyklu biegów ’ X MOSiR Gutwin Run 2022 – Maraton i Półmaraton Na Raty’. Zawodnicy tradycyjnie do wyboru będą mieli dystanse o długości 5 i 10 kilometrów oraz marsz Nordic Walking.

– Od godz. 8.30 czekamy na zawodników w celu wydania im numerów startowych. Natomiast o godz.10.00 wystartuje bieg na dystansie 10km, o 11.30 biegi dla dzieci i młodzieży, a o 12.00 bieg na dystansie 5 km – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.

Przypomnijmy, że ideą tej imprezy jest zaliczenie na raty jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych. Aby tego dokonać należy przebiec minimum cztery z zaplanowanych sześciu rund. Czterokrotny udział w biegu na 5 lub 10 km pozwoli odpowiednio na symboliczne zaliczenie półmaratonu lub maratonu.
Do tej pory udział w ostatniej rundzie na wszystkich dystansach potwierdziło ok. 200 biegaczy.Można się jeszcze zapisać wypełniając formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie ostrowiecbiega.pl (zapisy do piątku do 8 rano). Najlepsi z najlepszych biegaczy otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.
Imprezie będzie towarzyszył piknik charytatywny, na którym wolontariusze zbierać będą środki na rehabilitację ostrowczanina Marka Łukasika, który w wypadku złamał kręgosłup.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Ostrowiec.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia