VIII Bieg Papieski w Ćmielowie

Bieg Papieski w Ćmielowie, który w tym roku organizowany jest już po raz ósmy – wpisał się już w kalendarz krajowych imprez biegowych. Zmagania rozpoczną się jutro na Stadionie Miejskim o 11.00.

– Wygląda na to, że będzie to najliczniejsza edycja wydarzenia. Udział w biegu głównym zapowiedziało ponad 90 osób. Duża zapowiada się też frekwencja w biegu dzieci i młodzieży – mówi ks. Czesław Gumieniak, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Rejestracja uczestników już się zakończyła, ale zainteresowani mogą się jeszcze zapisać w biurze zawodów przed startem i to zarówno do biegu głównego na dystansie 10 km, marszu Nordic Walking na dystansie 5 km i biegów dla dzieci z gminy Ćmielów.
Opłata startowa to 40 złotych dla osób spoza gminy i 30 złotych dla mieszkańców Ćmielowa. – W pakiecie startowym jest oczywiście koszulka z logo wydarzenia i aktualnym rokiem, jest woda, baton i później również posiłek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich, a na zwycięzców w kategoriach kobiet i mężczyzn czekają nagrody pieniężne – zaznacza ks. Gumieniak.

Inicjatywa powstała w 2014 roku, a stoją za nią Dariusz Piętka, który jest miłośnikiem biegów i aktywności sportowej, Mariusz Pasternak, radny powiatowy z Ćmielowa, teraz przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego i ksiądz Czesław Gumieniak. – Zrodził się wtedy pomysł, żeby zorganizować wydarzenie, które uczci papieża ale uznaliśmy też, że Ćmielów zasługuje na to, żeby mieć taką  dużą, poważną imprezę i to się chyba udaje – mówi ks. Gumieniak. Do Ćmielowa, by wziąć udział w VIII Biegu Papieskim przyjadą biegacze z całego regionu, także z województw ościennych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia