Pracownia wojennych gier retro powstała w Ostrowcu

Jeszcze przez rozpoczęciem roku akademickiego Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości, a już niedługo Akademia Nauk Stosowanych w Ostrowcu, otwiera w piątek, 16 września, Pracownię Gier Wojennych imienia generała Mariana Kukiela.
Pracownia ma być wykorzystywana do dydaktyki na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, ale także jako specjalistyczna pracownia dla pasjonatów gier symulacyjnych.
– Niewątpliwie ta pracownia w największym stopniu kojarzyć się będzie właśnie z wojskowością, piktogramami wojen i wojskowości, zarówno w przeszłości, jak i wojen teraźniejszych, a także wojen przyszłości- mówi doktor Paweł Gotowiecki, rektor uczelni.

Co ciekawe, to nie będzie, przynajmniej na razie, pracownia wirtualna. Gry wojenne prowadzone tam będą w stylu retro, czyli za pomocą gier planszowych.
– Wydaje się, że w czasach internetu, bardzo rozbudowanych gier symulacyjnych, ale właśnie komputerowych, będzie to anachronizm. Otóż nie, ponieważ tego typu gry są wykorzystywane przez wiele sztabów generalnych, i wydawnictwo Praktyka i Strategia, z którym podpisaliśmy umowę, przygotowało zestaw tego typu gier właśnie dla Sztabu Generalnego Wojska Polskiego- mówi Paweł Gotowiecki.

Dodaje, że w przyszłości w pracowni mają się pojawić symulatory i oprogramowanie komputerowe. Pracownia będzie wykorzystywana na zajęciach takich jak historia wojenna, gry wojenne, podstawy kartografii i geografia polityczna. Znalazł się tam między innymi zestaw historycznych map wojskowych.

/SLA/

Podziel się

Ważne wydarzenia