Świetlica dla mieszkańców Wymysłowa jest prawie gotowa

Budowa świetlicy w Wymysłowie w gminie Kunów zbliża się do końca. Budynek został wybudowany od podstaw, tuż obok tamtejszej szkoły podstawowej i przedszkola.

To pierwsze prawdziwe miejsce integracji dla mieszkańców tej miejscowości.
– Trwa zakładanie instalacji już wewnątrz obiektu. Powierzchnia użytkowa wynosi około 350 metrów, jest tam kuchnia, szatnia, trzy łazienki, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych. Sala gimnastyczna o powierzchni 142 metrów kwadratowych, są też dwie sale spotkań- wylicza burmistrz Kunowa Lech Łodej.

Nowy obiekt będzie służył zarówno jako świetlica, jak i sala gimnastyczna dla uczniów szkoły, w której oprócz zajęć z wychowania fizycznego odbywać się będą akademie i inne uroczystości. I to już całkiem niedługo.
– Prawdopodobnie w październiku świetlica będzie gotowa do użytku. W umowie mamy do końca listopada, ale prace idą bardzo sprawnie, z czego bardzo cieszą się zarówno mieszkańcy, jak i my- dodaje Lech Łodej.
Budowa świetlicy w Wymysłowie, kosztuje gminę Kunów ponad 1 milion 300 tysięcy złotych. Samorząd pozyskał na jej realizację dofinansowanie w wysokości prawie 500 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

/SLA/

Podziel się

Ważne wydarzenia