Ostrowiecka uczelnia przed inauguracją roku akademickiego

Już nie Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości, a Akademia Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego, będzie od 1 października funkcjonowała w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zmiana nazwy uczelni formalnie dokonała się w kwietniu 2022 roku, ale oficjalnie wejdzie w życie wraz z początkiem października.
– Będzie to z jednej strony symboliczne podkreślenie awansu uczelni. Akademią Nauk Stosowanych nie może stać się każda szkoła wyższa. Trzeba spełnić określone kryteria. Z drugiej strony będzie to podkreślenie ciągłości rozwoju, otwarcia się na nowe perspektywy- mówi doktor Paweł Gotowiecki, rektor ostrowieckiej szkoły wyższej.

Studenci w tym roku uczyć się będą na pięciu kierunkach i w nowych filiach. Jak mówi rektor, nabór poszedł bardzo dobrze, o połowę lepiej niż rok temu. Będzie ich około 1500.
– Przede wszystkim dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek Pielęgniarstwo, stał się naszym sztandarowym kierunkiem. Nie będziemy uczelnią medyczną, ale kwestie ochrony zdrowia i studiowania tej problematyki, stawiamy na pierwszym miejscu- mówi rektor.

Paweł Gotowiecki zapowiada też otwarcie nowego kierunku, na poziomie magisterskim.
– Na kierunku bezpieczeństwo narodowe wprowadzony został drugi stopień. Od wielu lat prowadziliśmy studia licencjackie na tym kierunku, które cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Uznaliśmy, że przyszedł czas, by uruchomić studia na poziomie magisterskim- wyjaśnia.
Inauguracja roku akademickiego już Akademii Nauk Stosowanych, odbędzie się w sobotę, 1 października. Wykład inauguracyjny wygłosi generał w stanie spoczynku Mieczysław Cieniuch, były szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i ambasador RP w Turcji.

/SLA/

Ważne wydarzenia