Browart nabiera tempa. W programie są nawet zajęcia z groulowania

Piątkowy wernisaż wystawy fotograficznej w BWA 'Jaka piękna katastrofa. Zapiski z czasów pandemii’ i warsztaty z artystą Adrianem Wykrotą zainaugurowały Festiwal Sztuk Browart’, który potrwa do 25 września. Organizatorami są – oprócz BWA – także Miejskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.

– Przede wszystkim zależy nam na kształtowania nawyków uczestnictwa w kulturze i obcowania ze sztuką – mówi dyrektor Justyna Łada. – Zawsze też pojawia się taka luka pokoleniowa na etapie mniej więcej liceum i nasze działania teraz kierujemy zwłaszcza do młodzieży. mamy nadzieję, że przyciągniemy do nas tych ludzi kilkunastoletnich, którzy przecież żyją w tej kulturze – dodaje Paweł Górniak, dyrektor biblioteki.

W ramach festiwalu przewidziano kilkadziesiąt różnych warsztatów i spotkań z artystami różnych dziedzin, wizualnych, literackich, teatralnych, tanecznych i muzycznych. Będą spotkania z autorami książek, ale też warsztaty dziennikarskie z Sebastianem Klauzińskim z Oko.press, warsztaty teatralne z teatrem Ecce Homo i recytatorskie z Katarzyną Chlebny oraz scenograficzno-kostiumowe, a nawet warsztaty z groulowania. -Warsztaty te skierowane są do osób, które wykonują taki śpiew ekstremalny, rockowy. Będzie je prowadził pan Tadeusz Konador, który pracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. To będą właściwie warsztaty z pracy nad głosem, żeby śpiewać w taki sposób, żeby nie zrobić sobie krzywdy – opowiada i zachęca do udziału w warsztatach Bożena Arabasz z MCK-u.

W ramach festiwalu na scenie zaprezentują się ostrowieckie kapele – i to przed gwiazdą – zespołem Dezerter. Do tańca z kolei zaproszą mistrzowie tańca hiphopowego i towarzyskiego – Klaudia Sadło oraz Aleksandra Podsiadły.

Ważną propozycją – dla dyrektorów, nauczycieli szkół powiatu ostrowieckiego jest także konferencja 'Rola kultury i sztuki w edukacji młodego pokolenia’.

Warsztaty i koncerty są płatne, a cena waha się od 10 do 25 złotych. Obowiązują zapisy, a cały harmonogram znajdziecie na stronach internetowych ostrowieckich jednostek kultury. Najbliższe wydarzenia to warsztaty scenograficzno-kostiumowe – te już w piątek, sobotę i niedzielę oraz spotkanie autorskie z Marią Zdybską, pochodzącą z Ostrowca powieściopisarką nurtu fantasy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia