Prace na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Będą alejki i podświetlane logo

Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury trwają prace remontowe. Zagospodarowany zostanie skwer oddzielający parking od placu przed gmachem.

W pierwszej wersji skwer na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury miał być zagospodarowany przy okazji jego remontu. Zrezygnowano z tego z powodów finansowych.
W tym roku koncepcja powróciła, udało się rozstrzygnąć przetarg, a niedawno rozpoczęły się prace.
– Firma wykonawcza tworzy od podstaw użytkowy dziedziniec. Będzie to fragment mini parku, a z drugiej strony przestrzeń, która będzie nam służyć do organizacji wydarzeń- mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu.- To uporządkuje przestrzeń, która po otwarciu Browaru była tylko zamarkowana.
Na skwerze pojawi się mała architektura, ławki, oświetlenie i nasadzenia krzewów oraz drzew. Całość na zostać tak zorganizowana, by nie przeszkadzać w organizacji koncertów.
– Będzie to kawałek ładnego skweru z alejkami, po których będzie można spacerować. Po drugie będzie można tam również odpocząć- dodaje Jacek Kowalczyk.
Alejki zostaną wyłożone kostką brukową, która tworzyć będzie logotyp Ostrowca i Ostrowieckiego Browaru Kultury.
Modernizację przechodzi także budynek R1, poprawiona została akustyka, będzie można go też podświetlać. Na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne.
Prace są mają się zakończyć do października. Finansowane są częściowo z projektu rewitalizacji, a częściowo z budżetu gminy Ostrowiec.

/SLA/

Podziel się

Ważne wydarzenia