Bałtów będzie gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych

Tegoroczne dożynki powiatowo – gminne odbędą się w Bałtowie. W sobotę 3 września na Pałacowym Wzgórzu spotkają się rolnicy, mieszkańcy, władze powiatu i gminy oraz zaproszeni goście.

– To dzień podsumowania ciężkiej pracy rolników, ale też dzień świętowania, tym bardziej, że mamy bardzo ciężkie czasy- mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.- Podczas imprezy przewidzianych jest szereg różnego rodzaju atrakcji dla mieszkańców.
To kolejna gmina, w której powiat organizuje rolnicze święto. W ubiegłym roku dożynki odbyły się w Waśniowie, w przyszłym roku przyjdzie czas na kolejną gminę.

W sobotę, 3 września o godzinie 12 uroczystości rozpocznie w kościele parafialnym w Bałtowie msza święta w intencji rolników. Później poczty sztandarowe i korowód dożynkowy przemaszerują na Pałacowe Wzgórze, gdzie zgodnie z tradycją wieńce zostaną ośpiewane.
– Ośpiewanie wieńców jest najważniejszym elementem święta. wieńców będzie bardzo dużo, zostaną przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich- mówi wójt Hubert Żądło. Dodaje, że nie zabraknie wystawców, darmowego poczęstunku i dmuchańców dla dzieci. Na scenie wystąpi kabaret ze Stowarzyszenia Seniorów w Bałtowie. Potem zagra zespół ReVers, a gwiazdą wieczoru od godz. 18 będzie zespół Playboys. Imprezę zakończy zabawa taneczna przy muzyce zespołu Master Team.
Patronat medialny nad imprezą sprawuje Radio Ostrowiec.

Podziel się

Ważne wydarzenia