Trzy pakiety badań w ramach Akademii Pełnej Zdrowia

W sobotę 3 września na parkingu przed starostwem powiatowym staną trzy samochody, w których wykonywane będą trzy rodzaje badań: cytologia, mammografia i densytometria, czyli rentgenowskie badanie, które służy do oceny gęstości mineralnej kości. Badania będą bezpłatne i są organizowane przez starostwo powiatowe w ramach programu Akademia Pełna Zdrowia.

– Jest pewna grupa osób, która jest wykluczona z dostępu do bezpłatnych badań, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. My z kolei stawiamy na profilaktykę, bo wcześnie wykryte choroby skuteczniej można leczyć – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Z bezpłatnej cytologii będą mogły skorzystać panie w wieku 20-25 lat oraz powyżej 60 roku życia. Badanie mammograficzne w ramach tego programu skierowane jest do kobiet w wieku 40-50 lat oraz po 70tym roku życia, a densytometria z edukacją dietetyczną do osób po czterdziestce.
Żeby skorzystać z bezpłatnych badań należy odebrać w starostwie imienne zaproszenia – liczba miejsc jest bowiem ograniczona.
Na cytologię będą wydawane 31 sierpnia. Na mammografię 1 września, a na badanie densytometrii kolejnego dnia, 2 września – w godzinach 16-19.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia