Ośmiu zainteresowanych kupnem MIG-a

Osiem ofert kupna samolotu MIG z osiedla Pułanki wpłynęło do Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w odpowiedzi na ogłoszenie o zamiarze jego sprzedania. Termin składania ofert upłynął wczoraj.

– Ofert złożyły zarówno osoby prywatne, jak i muzea, zakłady produkcyjne. Najtańsza oferta opiewa na 10 tysięcy złotych, a najwyższa na 102 tysiące złotych – mówi Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Najdroższą ofertę złożyło muzeum z czeskiego miasta Zruc, ale – jak zapewnia prezes spółdzielni – cena nie jest decydującą przesłanką. – Wszyscy oferenci złożyli oświadczenia na piśmie, że co najmniej przez 10 lat będą utrzymywać samolot w stanie niepogorszonym i także pod tym kątem będziemy rozpatrywać te oferty – zapewnia.

Wśród zainteresowanych kupnem MIG-a są też prywatne osoby, między innymi Wojciech Habdas, pasjonat lotnictwa z Kielc, który samolot chciałby wyremontować i udostępnić do oglądania w Bazie Zbożowej. Jedyną ofertę z Ostrowca Świętokrzyskiego złożył inny prywatny pasjonat Krzysztof Wojtas. Ze wszystkimi władze spółdzielni będą chciały rozmawiać przed podjęciem decyzji.

Prezes Zaręba utrzymuje, że decyzja o sprzedaży samolotu jest słuszna. – Samolot jest w takim stanie, że on już nie powinien być w tym miejscu. Powinni się nim zająć profesjonaliści, wyremontować go. My nie chcemy tego robić z czynszów mieszkańców – wyjaśnia.

Przypomnę, że samolot został zdjęty z postumentu, bo ten był w tak złym stanie technicznym, że groził zawaleniem, a koszty remontu Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa szacuje na około 80 tysięcy złotych.

Nowego właściciela samolotu z osiedla Pułanki powinniśmy poznać w ciągu dwóch tygodni.

/mag/

Ważne wydarzenia