Przez cały wrzesień w Ostrowcu trwać będzie festiwal sztuki Browart

Fot. Radio Ostrowiec

Festiwal sztuki pod nazwą Browart odbędzie się w Ostrowieckim Browarze Kultury. W jego ramach zaplanowano kilkadziesiąt imprez, których organizatorami będą: Biuro Wystaw Artystycznych, Miejskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.
Pieniądze na organizację festiwalu Biuro Wystaw Artystycznych otrzymało z ministerstwa kultury.
– Ideą tego festiwalu są spotkania z mieszkańcami w obszarze sześciu różnych działań. Mówimy tutaj o sztukach wizualnych, literaturze, tańcu, muzyce i kinie- mówi Justyna Łada, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych.
Zapowiada też dwudniową konferencję, dotyczącą roli sztuki w edukacji młodego pokolenia. Zajęcia i imprezy prowadzić mają osoby związane z powiatem ostrowieckim i samym Ostrowcem. BWA w ramach promocji sztuk wizualnych zaprosi między innymi na spotkanie z fotografem Adrianem Wykrotą oraz warsztaty Teatru Ecce Homo, założonego w 1996 roku przez Tadeusza Maja.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowane zostaną spotkania z pisarzami związanymi z regionem, Marią Zdybską, Agnieszką Opolską, i Anną Bellon.
Miejskie Centrum Kultury ma połączyć kilka dziedzin sztuki. Będą recitale, warsztaty, a nawet wieczorek taneczny.
Zaczynamy warsztatami scenograficzno- kostiumowymi. Poprowadzą je Marlena i Bartłomiej Kot, którzy prowadzą u nas zajęcia. Wspólnie z uczestnikami stworzą profesjonalną dekorację i kostiumy do spektakli. Potem spotkamy się z Klaudią Sadło, tancerką współpracującą ze Szkołą Tańca Progres, to będą także warsztaty hip-hopowe- wymienia dyrektor Jacek Kowalczyk.
Swoje osiągnięcia zaprezentują także zespoły alternatywne z miasta i powiatu, a ich występy zakończy koncert zespołu Dezerter.
Pierwsze spotkania i imprezy związane z festiwalem sztuki Browart już w przyszły piątek, 2 września.

Podziel się

Ważne wydarzenia