Festiwal Blues pod Piecem w ten weekend w Starachowicach

Fot. FB/ Festiwal Blues pod Piecem

Jubileuszowy – X – Festiwal Blues pod Piecem odbędzie się jutro (sobota 27 sierpnia) w Starachowicach. Wystapią na nim Adam Kulisz i Kulisz Trio, Leszek Winder i Śląska Grupa Bluesowa, a także Józef Skrzek i SBB.

– Dziesięć lat to wystarczająco dużo czasu, by pokazać publiczności, że polska muzyka bluesowa jest wartościowa i można z niej czerpać. To źródło muzyki czystej, żywej i tej, której nam brakuje- mówi Wioletta Sobieraj, organizatorka i inicjatorka festiwalu z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Przez lata w Starachowicach wystąpiło wiele legend bluesa. Na festiwalu grali Ireneusz Dudek, Sławek Wierzcholski, Martyna Jakubowicz i Old Breakout, Krzysztof Ścierański, śląska grupa 'Czarny pies’, zespoły Zdrowa woda oraz Highway.
Ale tegoroczny Festiwal Blues pod Piecem to nie tylko koncerty. Równocześnie odbywać się będzie Zlot Zabytkowych Pojazdów.  Nie oznacza to jednak, że muszą na nim być auta o wartości historycznej, podlegającej ochronie muzealnej.
– To auta klasyczne w znaczeniu, że ktoś rzeczywiście dba i trzyma je na wyjątkowe okazje, ale są także takie używane na co dzień. Ważne, że nie mogą być młodsze niż wyprodukowane do roku 2000- wyjaśnia Paweł Kołodziej, dyrektor muzeum.
Wejściówki będzie można dostać także w dniu festiwalu. Od godziny 9 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki będzie można podziwiać zabytkowe pojazdy, a o godz. 19 rozpoczynają się koncerty. Całość poprowadzi dziennikarz muzyczny Piotr Baron.

Radio Ostrowiec jest patronem medialnym wydarzenia.

/joge/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia