Osiedle Lubianka w Starachowicach z nowymi ulicami

Wrzosowa to kolejna ulica na osiedlu Lubianka w Starachowicach, która po remoncie dziś została oddana do użytku mieszkańcom.

– Na osiedlu Lubianka staraliśmy się w ostatnim czasie zrealizować kilka projektów drogowych. Budujemy bądź remontujemy jedną ulicę po drugiej tak, żeby mieszkańcy osiedla Lubianka, osiedla Południe mieli dużo lepsze warunki do mieszkania. Stan ulic w tamtym rejonie miasta naprawdę był fatalny – mówi prezydent Marek Materek.
600 metrów nakładki asfaltowej na Wrzosowej kosztowało 800 tysięcy złotych, ale wzdłuż ulicy nie dało się ułożyć chodnika i infrastruktury okołodrogowej. – Pas drogowy jest tam tak wąski, że nie spełnia obowiązujących norm. W związku z tym nie mogliśmy uzyskać żadnego dofinansowania ze źródeł europejskich, czy rządowych na taką inwestycję i musieliśmy to zrobić z własnego budżetu, który tylko na tyle pozwolił. Ale nie chcieliśmy, by mieszkańcy kolejne lata czekali na poprawienie dojazdu do domów – wyjaśnia prezydent Starachowic. I dodaje, że choć na kilku sąsiednich ulicach musieli zastosować podobne rozwiązanie to na osiedlu planują także budowę ulic z pełną infrastrukturą.
– Dostaliśmy dofinansowanie do budowy kilku ulic, także na osiedlu Lubianka, dla których już ogłosiliśmy przetargi na wykonanie. Mają pełną infrastrukturę, a więc i chodniki i odwodnienie i oświetlenie. W tym roku zaczniemy ich budowę, w przyszłym będziemy kończyć – podkreśla prezydent Starachowic.
Na osiedlu Lubianka zostało jeszcze kilka ulic gruntowych. Prezydent Materek zapowiada, że w ciągu dwóch, trzech lat zostaną utwardzone i w ten sposób 'zamkniemy cały temat dróg w tym rejonie miasta’.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia