Co dalej ze stadionem lekkoatletycznym? Znów brakuje 8 milionów złotych

źródło zdjęcia: Pixabay

Tylko jedna oferta wpłynęła w czwartym już przetargu na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu. I znów o ponad 8 milionów przekracza zakładany na ten cel budżet.

Powiat chciał wykonać inwestycję za ponad 16 milionów złotych, natomiast oferta opiewa na kwotę blisko 24,5 miliona.
W ramach tego samego przetargu starostwo powiatowe szukało także firm na wyremontowanie dwóch hal sportowych – przy wspomnianym SMSie oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica. I podobnie jak poprzednio nie wpłynęły żadne oferty.
Środki na te inwestycje powiat pozyskał z funduszu Polski Ład.
Starosta Marzena Dębniak mówi Radiu Ostrowiec, że drugi raz będą wnioskować do rządu o wyłączenie z zadania remontów hal.
– Broni nie składamy. Po raz kolejny wystąpię do premiera Morawieckiego o zgodę na wyłączenie z wniosku do Polskiego Ładu remontów hal. Zobaczymy jaka będzie tym razem odpowiedź, pierwsza była negatywna – podkreśla.
Starosta Dębniak dodaje, że składane przez wykonawców oferty tak drastycznie cenowo wybiegają poza kosztorys, ponieważ przygotowany był w ubiegłym roku kiedy ceny materiałów budowlanych były zupełnie inne. Wtedy też składano wnioski od dofinansowania. Starosta Dębniak mówi, że dodatkowym czynnikiem podnoszącym cenę jest sama konstrukcja finansowania tych inwestycji przez rząd.
Jeżeli rząd zgodzi się na wyłączenie z projektu remontu hal, samorząd powiatowy postara się znaleźć brakujące środki na rozstrzygnięcie przetargu. Jeżeli będzie odmowa – starosta Dębniak zapowiada rezygnację z inwestycji i ponowne złożenie wniosku do Polskiego Ładu w kolejnej edycji tego programu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia