Dariusz Karwiński liderem Ruchu Marka Materka w gminie Kunów

fot. FB/Marek Materek

Dariusz Karwiński, pułkownik dyplomowany rezerwy, do czerwca 2019 roku zastępca burmistrza gminy Kunów, wcześniej pracownik urzędu, a w ostatnich wyborach samorządowych kandydat na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego wstąpił do Ruchu Marka Materka i będzie liderem w gminie Kunów.

– Moja rodzina mieszka i pochodzi z tych okolic, sam wychowywałem się w Dołach Biskupich. Później pracowałem z mieszkańcami gminy Kunów, także jako zastępca burmistrza Kunowa i poznałem wielu wspaniałych ludzi, więc po rozmowach z panem Markiem Materkiem uznałem, że to jest miejsce, gdzie chciałbym się docelowo realizować, pracować z ludźmi – zapowiada Dariusz Karwiński.

Nowy lider Ruchu Marka Materka w Kunowie to odznaczony Gwiazdą Iraku i Gwiazdą Afganistanu weteran operacji w strefie działań wojennych oraz misji pokojowej ONZ. Obecnie jest koordynatorem bezpieczeństwa i ochrony Polskiej Akcji Humanitarnej i pracuje w kraju oraz w Ukrainie. W swojej karierze związany był też z Ministerstwem Obrony Narodowej i Ambasadą RP w Kazachstanie. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Obrony Przeciwlotniczej, Akademię Obrony Narodowej, ma studia podyplomowe MBA na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, studiował też administrację w specjalności samorząd terytorialny.
W Ruchu Marka Materka w Kunowie Dariusz Karwiński odpowiadać będzie za budowę struktur i liczy na współpracę z wieloma środowiskami.

– Gmina, jako społeczność, jest tam bardzo aktywna. Zarówno Koła Gospodyń Wiejskich, liczne stowarzyszenia, także Ochotnicze Straże Pożarne czynnie uczestniczą w życiu gminy i mam nadzieję, że to są osoby, które chętnie się do tego ruchu przyłączą, z którymi wspólnie będziemy wypracowywać nowe pomysły na nową gminę, na lepszą przyszłość. Oby tak było. Będę zachęcał ludzi do wstępowania do naszego ruchu – zapowiada Dariusz Karwiński.

O swojej przyszłości w Ruchu Marka Materka i samorządzie kunowskim Dariusz Karwiński rozmawiać nie chce. Pytany czy będzie ubiegał się o fotel burmistrza gminy odpowiada, że do wyborów samorządowych jeszcze daleka droga.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia