Katarzyna Lubnauer i Marzena Okła-Drewnowicz spotkały się z mieszkańcami Ostrowca

Około 30 osób – sympatyków Koalicji Obywatelskiej i mieszkańców Ostrowca wzięło udział we wczorajszym spotkaniu z posłankami tego ugrupowania: Marzeną Okłą-Drewnowicz i Katarzyną Lubnauer.

Zorganizowane zostało w ramach cyklu '1000 spotkań. POrozmawiajmy nie tylko o polityce’, podczas których politycy komentują obecną sytuację w kraju, mówią o programie politycznym ugrupowania oraz odpowiadają na pytania mieszkańców.
-Bardzo nas interesuje przyszłość, bo teraźniejszość jest koszmarna i po prostu boimy się, nie czujemy się bezpiecznie w tym kraju, przy tym rządzie. Jest nadzieja, że przyjdzie nowa generacja: młodsza i mądrzejsza i zrobi z tym wszystkim porządek – mówiła przed spotkaniem pani Grażyna.
Posłanka Katarzyna Lubnauer podsumowując spotkanie mówiła o tym, czego najczęściej chcą dowiedzieć się Polacy.
– Polacy bardzo silnie odczuwają każdego dnia drożyznę i pytają nas: jaką mamy na to receptę? Co byśmy zrobili, jakbyśmy rządzili? Polacy zwracają uwagę na Glapińskiego, na jego wypowiedzi i na to, że PiS sobie po prostu nie radzi – mówiła.
I przekonywała, że Koalicja Obywatelska ma propozycje rozwiązań, które pozwolą ograniczać inflację i zatrzymać spadek wartości oszczędności Polaków.
– Przede wszystkim zaproponowaliśmy ustawę, która ma na celu utworzenie obligacji Narodowego Banku Polskiego, które z jednej strony zatrzymają utratę wartości oszczędności Polaków, ale z drugiej strony ściągną pieniądze z rynku i tym samym będą przeciwdziałać inflacji. Kolejna rzecz, którą możemy zrobić natychmiast, a czego nie może zrobić rząd PiS to odzyskanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Te pieniądze, przewalutowane na polskim rynku bankowym, wzmocnią złotówkę. Mocna złotówka to powstrzymanie inflacji – wyjaśniała.
Spotkanie z posłankami Koalicji Obywatelskiej odbyło się w Hotelu Red.
Przypomnijmy, że wcześniej w ramach cyklu '1000 spotkań’ Ostrowiec Świętokrzyski odwiedzili poseł Bartłomiej Sienkiewicz i Kamila Gasiuk-Pihowicz.
Podczas wczorajszego spotkania działacze partii zbierali także podpisy pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o rencie socjalnej. Obecnie wynosi ona 1217 zł, a projekt zakłada podniesienie tej kwoty do minimalnej krajowej czyli do 2363 zł. Inicjatorką nowelizacji jest posłanka Iwona Hartwig.

/bart/

Ważne wydarzenia