Złodzieje wykorzystują wakacyjną nieobecność właścicieli i okradają domy

Włamywacze nie biorą wolnego na wakacje. Wczoraj ostrowiecka komenda policji otrzymała zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie miasta.


-Sprawca po uprzednim otwarciu drzwi balkonowych dostał się do środka, skąd dokonał kradzieży pieniędzy oraz biżuterii o łącznej wartości 7 tysięcy złotych – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.
Od początku czerwca to już piąte włamanie, choć dwa z nich dotyczyły domów niezamieszkałych.
– W ostatnim czasie policjanci ustalili sprawcę takiego włamania, okazał się nim 42-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem – podkreśla Ewelina Wrzesień.
Policja zachęca, by przed wyjazdem na urlop, czy dłuższym wyjściu z domu zabezpieczyć się przed włamywaczami. Jak podkreśla Ewelina Wrzesień, najlepiej uprzedzić o wyjeździe sąsiada i poprosić go o zwracanie uwagi na to, czy ktoś wokół domu się nie kręci, czy go nie obserwuje.
– Warto poprosić także o zabieraniu korespondencji pocztowej, ponieważ jej duża ilość może świadczyć o dłuższej nieobecności właściciela mieszkania – tłumaczy.
Nie wolno zostawiać kluczy gdzieś pod wycieraczką, czy doniczką co mogą zaobserwować włamywacze. Warto także skorzystać z oferty banku.
Dobrze jest zabezpieczyć dom montując dobre drzwi, rolety antywłamaniowe, czy alarm, który potrafi odstraszyć potencjalnego złodzieja.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia