Starostwo Powiatowe w Ostrowcu szykuje się do ogłoszenia dwóch ważnych przetargów

źródło zdjęcia: Pixabay

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu szykuje się do ogłoszenia dwóch przetargów na inwestycje drogowe na które samorząd pozyskał środki z drugiej edycji programu 'Fundusz Polski Ład’.

Samorząd będzie miał dokładnie 9 miesięcy na przeprowadzenie procedur przetargowych od momentu otrzymania promes, a te wpłynęły w połowie czerwca.
Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu tłumaczy, że pierwszej kolejności, a dokładnie w sierpniu, ogłoszone zostanie postępowanie na rozbudowę odcinka drogi powiatowej od ulicy Orlej w Ostrowcu w kierunku Nowej Dębowej Woli. Tam na długości ponad 3 kilometrów wykonana zostanie nowa ścieżka rowerowa, powstaną zatoki autobusowe, a na krótszym odcinku, bo około 1,5 kilometrowym, poprawione zostanie odwodnienie i wykonana nowa nawierzchnia.
– Chcemy to zadanie zakończyć na przełomie września i października 2023 roku. Jesteśmy gotowi do ogłoszenia postępowania przetargowego, ponieważ powiat posiada kompletną dokumentację projektową i prawomocne pozwolenie na budowę. Więc jedyne co nam pozostało, to skuteczne wybranie wykonawcy – tłumaczy.

Natomiast w przypadku drugiego zadania, czyli przebudowy starodroża krajowej 'dziewiątki’ od ulicy Sienkiewicza do miejscowości Boksycka w gminie Kunów, to najpierw musi zostać opracowana dokumentacja projektowa.

Przypomnijmy, że na realizację tych dwóch zadań powiat ostrowiecki otrzymał około 16 milionów złotych z Polskiego Ładu.

/bart/

Ważne wydarzenia