Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-lat w Pływaniu.

W dniach 14-17 lipca Pływalnia Rawszczyzna będzie gościć 360 zawodników i zawodniczek, którzy do Ostrowca przyjadą rywalizować o najważniejsze w tym roku krajowe laury dla pływaków urodzonych w 2006 roku czyli w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 16-lat w Pływaniu.

Medale Mistrzostw Polski rozdane zostaną w 41 konkurencjach, 20 damskich i 20 męskich oraz w jednej sztafecie mieszanej. Trenerzy KSZO Marcin Maliński i Szymon Kurasiński, na ostrowieckie mistrzostwa powołali trójkę 16-latek z Ukrainy na co dzień trenujących w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pomarańczowo – czarnych barwach wystartują Anastasiia Lipetska, Anna Aniszchenko i Liliana Levina. O medale mistrzostw kraju powalczy natomiast siódemka wychowanków ostrowieckiego klubu – Zofia Sadłos, Małgorzata Celińska, Malwina Szafrańska, Zuzanna Kamińska, Julia Jonaszek, Alicja Sulik oraz Mikołaj Mazan.
Zawody będzie można zobaczyć na żywo z trybun Pływalni Rawszczyzna, a wstęp na wszystkie bloki zawodów będzie bezpłatny. Organizatorzy przeprowadzą również bezpośrednią transmisję wideo z mistrzostw, która udostępniona zostanie na platformie YouTube.
W związku z odbywającymi się w Ostrowcu Świętokrzyskim Letnimi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych 16-lat w Pływaniu basen olimpijski wraz ze strefą rekreacji Pływalni Rawszczyzna będzie niedostępny dla klientów od czwartku, 14 lipca od godziny 10. Bezpośrednio po zakończeniu mistrzostw rozpocznie się coroczna przerwa technologiczna, która potrwa do 11 września.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia