Wielki Ogień zapłonął 15 raz. Trzy dni wypełnione muzyką i świetną zabawą

Jubileuszowa XV edycja Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej już za nami. Przez trzy dni mogliśmy posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu zaproszonych gwiazd, a także zespołów konkursowych, które walczyły o nagrody pieniężne.


Pierwszego dnia na deskach amfiteatru zaprezentował się ostrowiecki zespół Tom Holder, a także muzycy jeżdżący na dużym rowerze, czyli Bike Bike Orchestra, natomiast gwiazdą wieczoru był zespół Pauliny Przybysz – Rita Pax z projektem 'Piękno’ Tribiute to Breakout’.
Drugi dzień to przede wszystkim pierwsza część konkursu młodych wykonawców, a było ich 14. Z Krakowa do Ostrowca przyjechał zespół Black Job.
-Byliśmy tu w 2019 roku i bardzo nam się spodobało. Chcieliśmy po prostu wystąpić jeszcze raz i spróbować sił w konkursie. Wspaniały amfiteatr, wspaniała atmosfera, nic tylko grać!- mówili Liwia i Tomek z Black Job.
Po części konkursowej na scenę wyszedł zespół Inclusion, laureaci ubiegłorocznej edycji festiwalu.

-Festiwal oceniam bardzo dobrze, są świetne zespoły  na wysokim poziomie. My na Wielkim Ogniu mogliśmy się pokazać, zyskaliśmy kontakty, zaprzyjaźniliśmy się z wieloma muzykami i to jest ta rzecz, która nadaje największą wartość temu festiwalowi – tłumaczył Filip Przybylski z Inclusion.
Na zakończenie drugiego dnia festiwalu swoje największe hity zagrali muzycy z Big Cyc. Krzysztof Skiba i Jacek Jędrzejczak wspominali w rozmowie z Radiem Ostrowiec swój ostatni koncert w naszym mieście sprzed ponad 20 lat i z uznaniem mówili o Wielkim Ogniu, festiwalu imienia Miry Kubasińskiej.
– Dwa lata temu miałem przyjemność prowadzić tę wspaniałą imprezę. To jest festiwal dużej energii, występują bardzo fajne zespoły na wysokim poziomie – mówił Krzysztof Skiba.
Koncert Big Cyc wypełnił amfiteatr w Parku Miejskim po brzegi.
Podczas Wielkiego Ognia mogliśmy podziwiać wystawę archiwalnych zdjęć Miry Kubasińskiej i Breakout, wziąć udział w grze terenowej związanej tematycznie z festiwalem, a nawet… podziwiać piękne, duże motocykle.
Trzeciego dnia, czyli w niedzielę, zmagania konkursowe kontynuowały młode zespoły. Po drugiej części konkursu odbył się koncert galowy laureatów.
Pierwsze miejsce zajął zespół RoseMerry, który wygrał 5000 złotych, druga nagroda w wysokości 4000 zł powędrowała do Kinless, a według jury najlepiej cover z repertuaru Miry Kubasińskiej wykonał również zespół RoseMerry. Dodatkowo zgarnęli 3000 zł. Jury przyznało także wyróżnienia i jedno z nich trafiło do ostrowieckiej wokalistki Mery Kosiarz, która wystąpiła razem z zespołem Maryland.
Na zakończenie festiwalu wystąpił Piotr Nalepa, którego koncert znów obejrzał komplet widzów.

/bart/

Ważne wydarzenia