Nowe oświetlenie w gminie Bałtów

źródło zdjęcia: FB Gmina Bałtów

Już na początku lipca mieszkańcy wszystkich miejscowości na terenie gminy Bałtów będą mogli cieszyć się z nowego oświetlenia ulicznego. Trwa wymiana opraw.


Hubert Żądło, wójt gminy podkreśla, że nowe oświetlenie będzie bardzo nowoczesne i łącznie zostanie wymienione 596 lamp sodowych oraz zamontowane zostaną 2 lampy wyposażone w odnawialne źródło energii na skwerku w Bałtowie.
– Nowe oświetlenie przyniesienie gminie oszczędności w wysokości około 60 procent. Ulice będą także lepiej doświetlone, ponieważ światło pochodzące z tych opraw jest dużo jaśniejsze. Nowy system pozwoli nam na szybsze i bardziej sprawne zarządzanie, ponieważ oprócz lamp zostanie zainstalowany program inteligentnego zarządzania – tłumaczy wójt Żądło.
Dzięki temu pracownicy gminy na bieżąco będą widzieć gdzie na przykład jest przepalona żarówka, czy zdalnie kontrolować natężenie oświetlenia.
Całość inwestycji to koszt blisko miliona złotych. Gmina na jej realizację pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego dofinansowanie w wysokości 85 procent.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia