Jest zainteresowanie przetargiem na ostrowiecki odcinek DW 754

Jest spore zainteresowanie przetargiem na remont ostrowieckiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 754, czyli między innymi Alei 3 Maja i ulicy Radwana – mówi Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

I w związku z pytaniami od potencjalnych wykonawców wydłużony został termin składania ofert z 4 do 11 lipca.
W kolejnym przetargu zarząd dróg wojewódzkich wprowadził bardzo ważną zmianę. Czas na wykonanie inwestycji został wydłużony z 18-stu do 24 miesięcy. Z jednej strony dlatego, że samorząd wojewódzki liczy na większe zainteresowanie firm drogowych. Z drugiej dlatego, że zmieni się harmonogram prac i remont mostu nad Kamienną wypadałby w czasie tarła ryb, czego zabraniają przepisy o ochronie środowiska.
Przez pół roku – od stycznia do czerwca nie będzie można prowadzić prac związanych z wyburzeniem starego i zbudowaniem nowego mostu.
Przypomnijmy, że to już drugi przetarg na remont blisko 2 kilometrowego odcinka drogi. Pierwszy został unieważniony, ponieważ jedyna złożona oferta przez wykonawcę przekraczała znacznie zaplanowany na ten cel budżet, czyli 91,5 miliona złotych. Firma zaproponowała wykonanie remontu za 56 milionów złotych więcej. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego liczy, że kolejny przetarg przyniesie niższą kwotę.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia