Przez remonty nie będzie wakacyjnych pociągów do Sandomierza

Polregio nie uruchomi w tym roku wakacyjnych kursów weekendowych do Sandomierza. Pociągi, które w latach poprzednich cieszyły się dużym zainteresowaniem nie wyjadą w trasę, bo droga kolejowa ma mniejszą przepustowość, a wszystko przez remonty.

– Te ograniczenia wynikają z tego, że dostępny jest jeden z dwóch torów, a drugi jest remontowany. Ruch pasażerski jest oczywiście prowadzony. Jeżdżą pociągi ze Skarżyska do Ostrowca oraz dalekobieżne, natomiast nie było już możliwości ustalić rozkładu jazdy dla tego wakacyjnego pociągu do Sandomierza – informuje Tomasz Łotowski z PKP PLK.

Na linii Skarżysko-Kamienna -Sandomierz trwa przebudowa 23 stacji i przystanków, modernizowane są torowiska. – Od 30 kwietnia gotowy jest już jeden tor i prace przeniosły się na tor drugi. Rozpoczęły się między innymi prace w samym Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie przebudowywany będzie układ torowy. Będzie nowy wygodniejszy peron, ale to tylko przykład, bo takie perony powstają na całej tej linii – wyjaśnia Tomasz Łotowski.

Prace na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec powinny się zakończyć się we wrześniu tego roku, w kolejnym prowadzone będą na odcinku od Ostrowca do Sandomierza. Inwestycja kosztuje ponad 560 milionów złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia