Leśnicy posprzątali. Leśnictwa Sudół i Zwierzyniec już bez zakazu wstępu

fot. FB/Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski

Leśnictwa Zwierzyniec, ale także Sudół, obejmujące częścią powierzchni Ostrowiec Świętokrzyski już bez zakazu wstępu do lasu. Po zniszczeniach drzewostanu spowodowanych opadami ciężkiego śniegu główne szlaki zostały już oczyszczone, a wstęp przywrócony 1 czerwca.

To oznacza nie tylko, że możemy znów korzystać ze spacerów w tych miejscach, ale także zanocować w lesie. W Nadleśnictwo Ostrowiec nocować można na terenie całego Leśnictwa Zwierzyniec. – Jeżeli zamierzamy zanocować jedną, dwie noce w grupie do 9 osób, po prostu na danym obszarze biwakujemy bez żadnych formalności. Jeżeli grupa liczy powyżej 9 osób lub biwakować chcemy dłużej, to należy wystąpić do nadleśnictwa i uzyskać na to zgodę – mówi Jacek Sobolak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.
Podczas biwakowania – podkreśla – nie można używać kuchenek gazowych, a rozpalanie ogniska jest możliwe jedynie w wyznaczonym miejscu. U nas ognisko można rozpalić przy kąciku edukacyjnym przy leśniczówce.
Wszystkie miejsca przeznaczone do noclegu w lasach w całym kraju wskazuje specjalna aplikacja mBDL, którą można pobrać na smarfony. – To jest bardzo dobra, bezpłatna aplikacja na smartfony, która obejmuje wszystkie lasy w całej Polsce i jest przydatna, żeby się na przykład w lesie nie zgubić – podkreśla rzecznik Sobolak.
Aplikacja wyposażona jest dodatkowo w szereg przydatnych w terenie funkcjonalności: zapis punktu z lokalizacji GPS lub ze wskazania na mapie, zapis trasy oraz prostą nawigację do wskazanego miejsca.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia