Technikum Hutniczo-Mechaniczne kończy 100 lat. Uroczystości we wrześniu

Zespół Szkół nr 3, czyli dawne Technikum Hutniczo-Mechaniczne, przygotowuje się do obchodów 100-lecia swojego istnienia. Główne uroczystości zaplanowano na 24 września.

– W historii tej szkoły działo się bardzo wiele. Nazw szkół było bardzo dużo i typów szkół również. Rok 1922 to czas, gdy uruchomiono kursy kształcące pracowników huty i ten rok przyjmujemy za początek istnienia szkoły. Technikum Hutniczo-Mechaniczne, z którego jesteśmy najbardziej znani, to tak naprawdę tylko fragment naszej historii – mówi Tomasz Łodej, dyrektor THMu.
Szkolne jubileusze istnienia zawsze związane są z sentymentalnymi spotkaniami po latach. Nie inaczej będzie tym razem. Absolwenci spotkają się podczas części oficjalnej, zwiedzą szkołę i znów usiądą w szkolnych ławach, a później spotkają się podczas jubileuszowego bankietu. – Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej szkoły. Tam jest najwięcej informacji o uroczystości zjeździe można znaleźć. Tam również można się zapisywać – dodaje.
W organizację jubileuszu i zjazdu włączyli się sami absolwenci. Powstał zespół organizacyjny wydarzenia, który pierwsze spotkania ma już za sobą.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia