Piotr Dasios i Kamil Stelmasik wstępują do partii Polska 2050 Szymona Hołowni

Podczas otwarcia biura posłanki Joanny Muchy w Ostrowcu Świętokrzyskim, budująca swoje struktury partia Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentuje nowych członków. Jak dowiedziało się Radio Ostrowiec, w szeregi partii wstąpić mają i wezmą udział w wydarzeniu, Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca oraz radny miejski Kamil Stelamsik.

Informację Radia Ostrowiec potwierdza wiceprezydent miasta, ale nie chce jeszcze rozmawiać na ten temat. – O wszystkim powiemy podczas konferencji – mówi wymijająco. Uroczystość otwarcia biura poselskiego Joanny Muchy, posłanki Polski 2050 Szymona Hołowni odbędzie się dziś o godzinie 11.00. Mieścić się ono będzie przy ulicy Sienkiewicza 55.

Ruch Szymona Hołowni formalnie partią jest od marca tego roku i dopiero buduje swoje struktury w terenie. Formalnie partię w województwie tworzą na razie trzy osoby: Rafał Kasprzyk z Kielc, Mateusz Gwóźdź ze Starachowic oraz Emil Tokarczyk z Suchedniowa. – W Ostrowcu mamy bardzo dobrze działającą grupę stowarzyszeniową i na jej fundamencie, na jej podstawie budujemy struktury partyjne – mówi Grażyna Dekiel, rzeczniczka Polski 2050 w regionie świętokrzyskim, ale nie chce rozmawiać o szczegółach. Mówi tylko, że za inicjatywą, by posłanka z województwa lubelskiego otworzyła swoje biuro poza okręgiem wyborczym, stoją sami działacze. – Pani poseł Joanna Mucha wspiera nas we wszystkich działaniach. Do niej kierowaliśmy wszystkie sprawy, które nas niepokoiły. Ona interweniowała w sprawach, które jej zgłaszaliśmy i uznaliśmy, że dobrze byłoby, gdyby otworzyła swoje biuro w naszym regionie. Wybraliśmy Ostrowiec, bo działacze są tam bardzo aktywni – mówi rzeczniczka Grażyna Dykiel.

Piotr Dasios i Kamil Stelamasik w samorządzie reprezentują Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Górczyńskiego. Piotr Dasios jest wiceprezydentem, a Kamil Stelamasik radnym miejskim. Obaj tworzyli też Klub Tygodnika Powszechnego w mieście, wspólnie, jako nieliczni przedstawiciele władzy samorządowej, brali udział w protestach Strajku Kobiet w Ostrowcu i w manifestacjach w obronie Konstytucji. Jakie plany stoją za ich decyzją o wstąpieniu do partii Szymona Hołowni? – dowiemy się dziś.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia