Młodzicy powalczą w II rundzie o drużynowy prymat w kraju

W najbliższy weekend ( 11-12 czerwca) Pływalnia Rawszczyzna w Ostrowcu będzie areną zawodów II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat dla klubów z okręgów łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

– Zawody II rundy dla 13-latków tradycyjnie podzielone zostały na 3 ośrodki, a rywalizacja odbywać się będzie „korespondencyjnie”. Pływaków z pozostałych okręgów gościć będą Oświęcim (małopolskie, śląskie, podkarpackie, opolskie, dolnośląskie) i Bydgoszcz (podlaskie, warmińsko – mazurskie, kujawsko – pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie -informuje Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.

Warto odwiedzić w najbliższy weekend ostrowiecki basen, bo gospodarze – pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, to wśród 13-latków krajowa czołówka! W drużynowym zestawieniu po zawodach I rundy, które odbywały się w całym kraju w marcu, pomarańczowo – czarni w stawce 169 sklasyfikowanych klubów plasują się na 3. miejscu
Trenerzy Mariusz Firmanty i Marcin Piwnik na zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim powołali 15 osób, a w kadrze pomarańczowo – czarnych znaleźli się Amelia Beksińska, Lena Bielecka, Laura Gil, Adrianna Górniak, Michalina Jama, Amelia Kozub, Marcelina Mozal, Hanna Sulik, Zuzanna Zagraj, Szymon Batugowski, Bartłomiej Bezak, Patryk Budzeń, Franciszek Grzesik, Michał Kalita i Rafał Kępiński.
Każdy zawodnik ma prawo startu w 2 konkurencjach indywidualnych i w sztafecie w każdym bloku zawodów.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia