Radny Marcin Marzec dołącza do ruchu prezydenta Starachowic

źródło zdjęcia: FB Marka Materka

Kolejny radny z Ostrowca dołączył do Ruchu Marka Materka w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po Karolu Wójciku to Marcin Marzec.


– To kolejni samorządowcy, którzy przyłączyli się do organizacji, którą tworzymy w całym województwie świętokrzyskim. Całkiem niedawno dołączył do nas starosta skarżyski Artur Berus, który popilotuje struktury w tym powiecie, w powiecie starachowickim również strukturami kieruje starosta. Dołączają do nas kolejni radni między innymi w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej, Wąchocku, w Mircu i w wielu innych miejscowościach z czego się bardzo cieszę.  – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.
Dodaje, że prowadzone są rozmowy z kolejnymi osobami z samego Ostrowca oraz powiatu ostrowieckiego. Na pytanie, czy jeszcze w tej kadencji w ostrowieckiej radzie miasta znajdą się kolejni przedstawiciele jego ruchu odpowiada: „kto wie?”.
Marcin Marzec pytany, dlaczego zdecydował się dołączyć do ruchu Materka odpowiada, że pracując w Starachowicach widzi różnice w zarządzaniu miastami. Zaznacza, że w mocno spolaryzowanej scenie politycznej w ostrowieckim samorządzie, dostrzega swoje miejsce właśnie w ruchu ponad podziałami.
Radny Marzec dodaje, że obecnie nie ma możliwości utworzenia własnego klubu w radzie miasta, ponieważ do tego potrzebnych jest co najmniej trzech radnych. Razem z Karolem Wójcikiem chce budować struktury Ruchu w powiecie ostrowieckim i samym Ostrowcu.
Przypomnijmy, że Wójcik startował w wyborach samorządowych z list PiS-u, potem wystąpił z tego klubu, natomiast Marzec z list Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia