Pojawiły się plany rozbudowy ostrowieckiego szpitala

Są już plany rozbudowy ostrowieckiego szpitala o dodatkowy, nowoczesny pawilon. Podczas ostatniej uroczystości otwarcia lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na dachu lecznicy, zostały zaprezentowane pierwsze wizualizacje, pokazujące jak mógłby wyglądać szpital po ukończeniu tej inwestycji.


Zadanie jednak nie będzie łatwe, bo sam jego koszt jest szacowany na około 100 milionów złotych.
Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki zapewnia jednak, że samorząd już zaczął rozglądać się za potencjalnymi źródłami finansowania zewnętrznego.
– Będziemy aplikować o takie środki, obecnie jesteśmy na etapie opracowywania programu funkcjonalno-użytkowego szpitala, co jest w tej sytuacji podstawą. Myślę, że się uda i już dawno było zapowiadane, iż pojawią się środki unijne czy rządowe dedykowane szpitalom i w tym momencie będziemy się do tego przygotowywać.
Tomasz Kopiec, dyrektor szpitala podkreśla, że placówka aby się rozwijać, musi zostać rozbudowana.
– Wobec zmian w ochronie zdrowia i oczekiwań mieszkańców powiatu ostrowieckiego, musimy postarać się o nowy budynek – podkreśla.
A co miałoby się znaleźć w planowanym pawilonie?
-Planujemy tam dużą część rehabilitacyjną, przeniesienie interny, POZ, specjalistyczną opiekę specjalistyczną i oczywiście stację dializ – wylicza dyrektor Kopiec.

/bart/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia