Policyjna mapa zagrożeń bezpieczeństwa coraz popularniejsza

Policja zachęca do zgłaszania im zagrożeń poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja umożliwia szybkie poinformowanie policji o zagrożeniu, dokładnym jego miejscu, rodzaju i cieszy się coraz większą popularnością, także wśród mieszkańców powiatu ostrowieckiego.

W tym roku mieszkańcy powiatu ostrowieckiego skorzystali z mapy już 313 razy. -Najczęściej mieszkańcy naszego regionu zaznaczają zagrożenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego parkowania, grupowania się też nieletnich w miejscach niedozwolonych i aktów wandalizmu – wymienia Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyjaśnia też, że za powodzeniem aplikacji może stać to, że pozwala zgłosić niepokojące zjawiska bez wychodzenia z domu i przede wszystkim anonimowo. Funkcjonariuszom umożliwia z kolei szybką interwencję. – Mapa codziennie jest sprawdzana przez koordynatora w jednostce naszej policji, który każde zagrożenie przekazuje do właściwej komórki i funkcjonariusze następnie je potwierdzają. W przypadku na przykład przekraczania dozwolonej prędkości na danym odcinku, funkcjonariusze wybierają się w dane miejsce kilka razy, żeby potwierdzić zagrożenie, a następnie podejmują działania w celu jego wyeliminowania, czyli w tym przypadku prowadzą częstsze kontrole prędkości – wyjaśnia rzeczniczka ostrowieckiej policji.
Pod koniec kwietnia policjanci za pośrednictwem aplikacji zostali powiadomieni o tym, że mieszkaniec bloku w centrum miasta może posiadać narkotyki. Dwa dni później, po weryfikacji zgłoszenia, weszli do mieszkania 56-cio latka i znaleźli 10 gramów suszu roślinnego, najpewniej marihuany.
Obecnie na mapie w Ostrowcu są 82 zgłoszenia.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia