Radny Karol Wójcik dołączył do ruchu prezydenta Starachowic

fot. FB/Marek Materek

Od wczoraj Ruch Marka Materka, prezydenta Starachowic ma w ostrowieckiej Radzie Miasta swojego przedstawiciela. To Karol Wójcik.

Karol Wójcik do samorządu dostał się z listy Prawa i Sprawiedliwości i początkowo należał do klubu radnych PiS. Wystąpił z niego w 2019 roku i został radnym niezależnym. – Przede wszystkim chciałem współpracować dla dobra naszych małych ojczyzn ponad wszelkimi podziałami, szczególnie tymi politycznymi, które dzisiaj dzielą ludzi. Uważam, że wspólnie, w takiej zgranej drużynie można zrobić więcej i wygląda na to, że dziś takiego ruchu potrzeba. Takiego, który integruje, jednoczy, buduje zgodę. To wszystko, w mojej opinii, oferuje Ruch Marka Materka – tłumaczy powody przyjęcia propozycji prezydenta Starachowic Karol Wójcik. W rozmowie z nami zapowiada budowanie struktur ruchu w Ostrowcu. – Moje zadanie będzie polegało na inicjowaniu różnych działań, podejmowania interwencji i interpelacji, które będą realizowane wspólnie z innymi radnymi ze wszystkich obozów, tak, żeby budować wspólnotę ponad podziałami. Jako lokalny lider struktur ruchu samorządowego będę koordynował jego kolejne działania, odpowiadał za przyjmowanie kolejnych członków – wyjaśnia.
Karol Wójcik nie ukrywa, że planem na przyszłość Ruchu Marka Materka są wybory samorządowe i zdobycie mandatów w sejmiku województwa świętokrzyskiego.
Prezydent Starachowic niemal codziennie na swoim Facebooku przedstawia kolejne osoby, który zdecydowały się dołączyć do jego inicjatywy. Są to postaci związane z polityką, samorządem, aktywiści, społecznicy o bardzo różnych poglądach – od lewicowych i feministycznych, których reprezentantką może być Joanna Grzela, była wieloletnia radna w Kielcach po właśnie Karola Wójcika, którego sam Materek przedstawia jako osobę, która od lat promuje 'nowoczesny patriotyzm’.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia