Przetarg na przebudowę Alei 3 Maja i ulicy Radwana w Ostrowcu zostanie unieważniony. Przesądzili o tym radni PiS-u

Przetarg na budowę miejskiego odcinka drogi 754 w Ostrowcu zostanie unieważniony. Jak ustaliło Radio Ostrowiec, taką decyzję ma ogłosić Zarząd Województwa Świętokrzyskiego po wczorajszym spotkaniu klubu radnych PiS.

Magdalena Zieleń, przewodnicząca komisji budżetu i finansów oraz ostrowiecka radna wojewódzka PiS tłumaczy, że liczą na to, iż kolejny przetarg przyniesie niższe ceny. Przypomnijmy, że na inwestycję przeznaczono 91 i pół miliona złotych, a jedyna oferta w przetargu opiewała na kwotę o 56 milionów wyższą. Nowy przetarg ma zostać ogłoszony na początku czerwca.
-W ostatnim czasie rząd wydłużył termin ogłaszania przetargów realizowanych w ramach Polskiego Ładu. W związku z tym pojawiła się możliwość ponownego ogłoszenia przetargu na zadanie realizowane w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przeanalizował i porównał oferty w przetargach drogowych w województwie świętokrzyskim i co ważne, ich otwarcie nastąpiło po inwazji Rosji na Ukrainę. Te przetargi w stosunku do kosztorysów inwestorskich były wyższe od 20 do 50 procent – tłumaczy radna Zieleń.
Jeżeli kolejny przetarg nie będzie korzystniejszy to – jak podkreśla – wtedy zarząd odda decyzję radnym, czy przesunąć środki z innych zadań na inwestycję w Ostrowcu.
– Jeżeli się okaże, że w naszym przypadku ta cena będzie podobna, to wtedy środki zostaną przesunięte. Wszyscy radni są zgodni co do tego, że ta droga musi zostać zrobiona – podkreśla Magdalena Zieleń.
Takiego optymizmu nie podziela Arkadiusz Bąk, ostrowiecki radny wojewódzki z PSL.
– Te decyzje czasem nie są zbyt doraźnie podejmowane. Czy tu jest jakakolwiek strategia? Liczenie na to, że ceny w tej chwili spadną, było dobre miesiąc, dwa miesiące temu. W tej chwili widzimy ogromny wzrost cen energii i paliw. Rosną także ceny stali, a most na Kamiennej będzie stalowy, zbrojenie tej drogi będzie w dużej mierze stalowe. Nie wiem na czym zarząd opiera tę zmianę, która nastąpiła w ciągu tygodnia. W tej chwili uważa, że oferty będą niższe, do tej pory uważał, że w razie powtórzenia będą wyższe. To jednak trochę martwi, bo z tymi decyzjami biegamy od ściany do ściany – mówi.
Po raz kolejny przypomina, że przetarg można było ogłosić pod koniec zeszłego roku i rozstrzygnąć w styczniu.
– W tym momencie tracimy kolejne miesiące – dodaje Arkadiusz Bąk.
Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowana ma zostać na długości 2-óch kilometrów Aleja 3 Maja oraz ulica Radwana, powstać ma cała infrastruktura drogowa ze skrzyżowaniami, rondami, sygnalizacjami świetlnymi oraz nowym mostem na Kamiennej.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia