Za nami Dni Ćmielowa 2022

Zespół Prezydent z Lublina zajął pierwsze miejsce podczas I Przeglądu Kapel Weselnych, który odbył się w ramach tegorocznych Dni Ćmielowa. Drugie miejsce zajął zespól Quattro, a trzecie ostrowiecki Revers, który został dodatkowo wyróżniony nagrodą publiczności.

Sam przegląd cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a plac przy Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza zgromadził tłum ludzi.
-Widzimy wiele osób napływowych z całego powiatu, a także z gmin ościennych. Cieszy nas ta wzajemna integracja, bo to pierwszy, ale nie ostatni taki przegląd – mówiła Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.
Rafał Chojnacki i Paweł Grabski, którzy wchodzili w skład jury oceniającego wykonawców mówili już podczas przeglądu, że będą mieli ciężki orzech do zgryzienia szczególnie, że zespoły prezentowały różne style muzyczne.
– Z kilku zespołów, które się zgłosiły musieliśmy wybrać trzy, które finalnie wystąpią przed publicznością w Ćmielowie. Staraliśmy się, żeby była różnorodność pod względem prezentowanych gatunków muzycznych, aby trafić w gusta jak najszerszej liczby odbiorców – zgodnie podkreślali.
Podczas przeglądu nie zabrakło także różnych stoisk. Można było zjeść kiełbasę z grilla, kupić miód, a także ciasta od Koła Gospodyń Wiejskich Grójec.
Przypomnijmy, że Dni Ćmielowa rozpoczęły się w sobotę. Wtedy też między innymi mogliśmy posłuchać zespołów Fox i Dr. Swag, potem odbyła się zabawa muzyczna pod gwiazdami z muzyką klubową.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia