„Bałtowski Cross – Cement Ożarów”. Już po raz drugi w Bałtowie rywalizowali najlepsi biegacze przełajowi

Rywalizacja i zabawa biegowa miała miejsce w minioną sobotę w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Miłośnicy biegów i triathloniści rywalizowali w drugim „Bałtowskim Crossie – Cement Ożarów”.

Pod tą nazwa kryje się 'Biegowe safari’, czyli bieg na dystansie 20-stu kilometrów, który prowadził m.in. przez Bałtowski Zwierzyniec, bałtowskie wąwozy i stromym stokiem 'Szwajcarii Bałtowskiej’ oraz 'Bieg dookoła Polski’ o długości ponad 6 kilometrów. Przebiegał on przez 'Polskę w miniaturze’, która prezentuje polskie zamki i pałace. Dla miłośników chodzenia odbył się marsz nordic walking, a dla dzieci zorganizowano biegowe zabawy w Juraparku.

W biegu na 20 km po raz drugi z rzędu zwyciężył Damian Noga – strażak z okolic Staszowa. Drugi na mecie był Michał Bąk, a trzeci zameldował się Przemysław Pronobis.
Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Konkel, druga Lidia Czarnecka, a trzecia Wiletta Dessauer. Na zawodników czekało szereg atrakcyjnych nagród. Wśród nich były markowe zegarki i akcesoria sportowe dla biegaczy.
Impreza „Bałtowski Cross” – Cement Ożarów odbywała się pod patronatem Radia Ostrowiec.
/marsz/

Ważne wydarzenia