Wypadek z udziałem motocyklisty na 'Brezelii”. Policja apeluje

Sezon motocyklowy już się zaczął. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez motocyklistów, jak i kierowców samochodów.

– Motocykliście, dajcie szansę kierowcom, żeby was zauważyli. Jaskrawy kolor stroju, elementy odblaskowe, włączone światła, dozwolona prędkość zwiększa szansę na to, że zostaniecie zauważeni na drodze i nie dojdzie do kolizji lub wypadku. Do kierowców samochodów apelujemy, żeby byli dla motocyklistów wyrozumiali i życzliwi, żeby zmieniając pas ruchu zasygnalizowali to wcześniej, upewnili się, że nie zajadą nikomu drogi, a podczas wyprzedzania zachowali bezpieczną odległość – mówi Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Motocyklista w zderzeniu z samochodem ma mniejsze szanse na uniknięcie obrażeń. I takich obrażeń doznał wczoraj motocyklista, któremu na węźle 'Brezelia” pierwszeństwa nie ustąpił kierowca samochodu osobowego. – W tym przypadku zawinił kierujący samochodem osobowym, który za spowodowanie wypadku drogowego odpowie teraz przed sądem – dodaje Rafał Dobrowolski.  Motocyklista, jak dodaje, doznał na szczęście jedynie złamania jednej kości.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia