Nowa siedziba ostrowieckich krwiodawców. Przyłożyli się do tego Słuchacze Radia Ostrowiec

Symbolicznym przecięciem wstęgi oficjalnie otwarty zostanie jutro ostrowiecki oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. – Bardzo się cieszymy z nowej siedziby przy ulicy Świętokrzyskiej – zaznacza Jerzy Stalmasiński, dyrektor świętokrzyskiej placówki.

– Oddział terenowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przeszedł ogromną metamorfozę. Z niewielkiego kokonu przeistoczył się w piękne imago, dorosłego, barwnego motyla. Oddział jest znakomicie wyposażony, pięknie urządzony ku zadowoleniu Honorowych Dawców Krwi, których od tej pory gościmy częściej – zauważa dyrektor Stalmasiński.

Oddział w listopadzie ubiegłego roku musiał wyprowadzić się ze szpitala, w którym brakuje miejsca, a w którym dodatkowo pracę krwiodawców utrudniała pandemia i związane z nią obostrzenia.
Lokale o znacznie większej powierzchni zaoferował w budynku dawnej przychodni huty prezydent Ostrowca. – Jesteśmy już w pełni urządzeni i możemy teraz oficjalnie otworzyć drugą co do wielkości w województwie naszą placówkę – mówi dyrektor Stalmasińki. -Uroczystość będzie bardzo skromna. Chcemy przede wszystkim podziękować za pomoc władzom miasta Ostrowiec Świętokrzyski, a także Radiu Ostrowiec – dodaje.

Przypomnijmy, że Radio Ostrowiec oraz Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg, dzięki wsparciu naszych wspaniałych Słuchaczy przekazało oddziałowi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrowcu ponad 11 tysięcy złotych zebranych w ramach świątecznej akcji Gwiazdki Moc 2020. Wtedy jeszcze zbieraliśmy fundusze z myślą o remoncie starych pomieszczeń krwiodawców w ostrowieckim szpitalu. Po decyzji o przenosinach zostały wykorzystane na urządzenie nowej siedziby.
Podczas finału akcji Gwiazdki Moc przed dwoma laty uzbieraliśmy łącznie blisko 28,5 tysiąca złotych. Pozostała kwota została przekazana na rzecz Działu Diagnostyki Laboratoryjnej ostrowieckiego szpitala.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia