Piesza potrącona na skrzyżowaniu – policjanci uczulają, by uważać na skrzyżowaniach, gdzie jest zielona strzałka

Wczoraj około godziny 16:30 na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Mickiewicza doszło do potrącenia pieszej, konkretnie na oznakowanym przejściu dla pieszych.


O szczegółach tego zdarzenia mówi Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.
– Kierujący, poruszający się pojazdem marki Skoda, wykonując warunkowy manewr skrętu z ulicy Mickiewicza w ulicę Sienkiewicza, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej po przejściu 68-letniej kobiecie. W wyniku tego doszło do potrącenia – relacjonuje.
Na szczęście kobieta doznała tylko niegroźnych potłuczeń. Zarówno kierowca samochodu, jak i piesza byli trzeźwi. Kierujący Skodą mężczyzna zostanie ukarany mandatem po zakończeniu wszystkich czynności.
Rafał Dobrowolski przypomina, że przy przejściach dla pieszych, szczególnie takich, gdzie występuje tak zwana 'zielona strzałka’, należy zawsze zachowywać szczególną ostrożność.
– Kierujący zbliżając się do takiego sygnalizatora powinien zatrzymać swój pojazd, przepuścić wszystkie osoby piesze, a dopiero następnie kontynuować jazdę – mówi.
Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu w takiej sytuacji grozi kierowcy mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia