Maturzyści na start. Dziś język polski

Dziś rozpoczęły się matury. Blisko 290 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych przystąpiło o godzinie 9 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Zapytaliśmy maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu czy czują stres przed egzaminem dojrzałości. -Stresuje mnie to, że się nie stresuje – mówiła Kaja. Karolina i Patrycja przyznały, że lekki stresik jest ale są dobrze przygotowane zatem matura im nie straszna.
Do matury w popularnym SMS-ie przystąpiło w tym roku 48 osób z czego 3 to absolwenci z lat ubiegłych.

– Wprawdzie pandemia minęła, ale nadal mamy zagrożenia. Dziś na skrzynkę mailową szkoły wpłynęły zawiadomienia o ataku terrorystycznym i zagrożeniu przebiegu matur. Powiadomiliśmy odpowiednie służby, budynek został sprawdzony i matury rozpoczęły się planowo – mówiła Anna Trojanowska, dyrektorka placówki.

W Ostrowcu egzamin dojrzałości z języka polskiego pisze 655 tegorocznych maturzystów ze szkół publicznych. Do tego doliczyć trzeba uczniów szkół niepublicznych, a więc Konarskiego, Zespołu Katolickiego i ZDZ.Deklaracje o powtórnym przystąpieniu do matury zgłosiło kolejnych 200 osób z poprzednich lat, ale to tylko deklaracje.

W tym roku maturzyści nie muszą zdawać egzaminów ustnych. Jutro zmierzą się z egzaminem dojrzałości z matematyki.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia