Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu ostrowieckiego. Wśród nich matka z czwórką dzieci

Trwa długi weekend majowy, a policjanci z ostrowieckiej komendy, podobnie jak funkcjonariusze z całego kraju, prowadzą kontrole na drogach.


Do ich zadań należy między innymi kontrolowanie trzeźwości kierowców.
Ewelina Wrzesień, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu mówi, że mimo licznych apeli, w dalszym ciągu zdarzają się się osoby, które siadają za kółko na 'podwójnym gazie’.
Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powiatu ostrowieckiego zostało zatrzymanych 3 nietrzeźwych kierujących.
– Jako pierwszy w minioną sobotę w ręce ostrowieckich mundurowych wpadł 39-latek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna o godzinie 22 w Kunowie na ul. Fabrycznej mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową uderzając pojazdem marki Opel w ogrodzenie pobliskiej posesji. Mieszkaniec gminy Kunów został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, do której się przyznał – podkreśla.
Tego samego wieczora na osiedlu Pułanki policjanci z wydziału kryminalnego miejscowej jednostki policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Badanie wykazało, że 54-letni ostrowczanin zdecydował się wsiąść do pojazdu mając 2 promile alkoholu w organizmie. Niechlubną rekordzistką natomiast okazała się 29-letnia mieszkanka gminy Kunów.
– Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej wczoraj kilka minut przed godziną 16.00 w Kunowie na ul. Ostrowieckiej. Jak ustali policjanci z ostrowieckiej drogówki 29-latka wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Bowiem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie podróżowała pojazdem marki Kia bez ważnych badań technicznych wspólnie z 4 dzieci – relacjonuje Ewelina Wrzesień.
Wszyscy zatrzymani odpowiadać będą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia